Διάκριση στο Μαθητικό Διαγωνισμό Ποίησης και Διηγήματος

Το σχολείο μας διακρίθηκε  στον 3ο Μαθητικό Διαγωνισμό ποίησης  και διηγήματος  για το σχολικό έτος 2016-2017, λαμβάνοντας  το 3ο Βραβείο  Διηγήματος  με το έργο  της Μαριάννας  Καταλειφού “Το κύκνειο  άσμα μιας σοπράνο “.

Συγχαρητήρια  στη μαθήτρια  της περσινής Α’ Λυκείου για το εξαιρετικό  διήγημά  της, αλλά  και σε όλα τα παιδιά  που έλαβαν μέρος  στη διαδικασία  αυτή,  γιατί  μας αποδεικνύουν καθημερινά την αγάπη τους για τη Γλώσσα και τη Νεοελληνική  Λογοτεχνία, που ανατροφοδοτεί τη σκέψη τους και ενθαρρύνει την ελπίδα για τη συνέχιση,  αλλά  και την αναβάθμιση  των Ελληνικών  Γραμμάτων. Είμαστε  πολύ  συγκινημένες κ εγώ και η κ. Σπυράτου,  που ενθαρρύναμε τη συμμετοχή  των παιδιών μας και εμπλέξαμε τους μαθητές  του σχολείου μας σε μια τέτοια  διαδικασία. Ενα μεγάλο  μπράβο  στα παιδιά  μας!

Δείτε τα αποτελέσματα εδώ.

Δήμητρα Βαγενά
Φιλόλογος – Γλωσσολόγος